Последице рецесије са којом се суочавају многе земље Европске уније не осећају се само на тржишту рада или потрошачкој корпи. Једно европско истраживање показало је да криза има и неке потпуно неочекиване посљедице.
Због кризе у Француској су пице постале мање. За годину дана, пречник средње пице смањен је с 32 на 31,3 центиметра, а цијена је с 9,7 евра порасла на 10,4 евра. У граду Милузу на сјеверу Француске вода у свим базенима у граду ће ове године бити хладнија за један степен, а на тај начин ће град уштедјети 240.000 евра. Град такође планира да поскупи цијену улазнице за зоо врт и смањи буџет градског превоза.
У Грчкој, коју је криза можда и најгоре погодила, прошла зима је била доста хладна, а цијена ложивог уља удвостручила се у односу на 2012. годину.
Због недостатка енергената, посјечена је и легендарна 2400 године стара маслина испод које је Платон подучавао филозофију, како би се од ње направила дрва за огрев.
У Шпанији побједници у популарном квизу нису добили новчану награду коју чекају још од 2011. године јер је продуцентска кућа банкротирала почетком маја.
Исти квиз замијењен је емисијом „Салвадос“ која се бави економском кризом и тренутно је једна од најгледанијих у Шпанији.
Но, не иде свима лоше, поготово козметичкој индустрији због „ефекта ружа“.
Наиме, компаније које производе козметичке препарате послују добро јер се жене јаче шминкају како би отјерале лоше мисли, а и привукле богатије мушкарце, а овај тренд забиљежен је и за вријеме велике депресије 1930-их година.