Поклону сиромашним Ирижанима истекао рок. Пошиљци од дванаест тона киселих краставаца и цвекле прошао рок 2012.
Пошиљка од 12 тона краставаца и цвекле дели се на 650 породица или 1.500 грађана
Комесаријат за избеглице и миграције послао је дванаест тона киселих краставаца и цвекле као помоћ сиромашним Ирижанима из Робних резерви Србије. Све би било у реду да поменутом поклону није истекао рок употребе још крајем 2012. године. Тај податак изазвао је узбуну међу најсиромашнијим Ирижанима, али и срџбу.
– Јесте да смо сиротиња, али није у реду да нас тако потцене. Добио сам десет килограма зимнице, пола су краставци, а пола цвекла. И на једним и другим теглама је рок употребе до 2012. године. Нећу то да једем. Не дозвољавам да ме трују – каже наш саговорник Д. М.
Иначе, пошиљка од 12 тона краставаца и цвекле дели се на 650 породица или 1.500 грађана који су обухваћени овом врстом помоћи. У Комесаријату општине Ириг, као и у Црвеном крсту, где се врши расподела уверавају да је роба доброг квалитета.
– Тачно је да на теглама стоји да је рок употребе до 2012. године, међутим, ми смо уз робу добили и допис да је извршен додатни преглед у Заводу за јавно здравље – Центру за хигијену и хуману екологију у Суботици и да су производи исправни и добри за људску исхрану – каже Милорад Влаховић из Комесаријата за избеглице у овој општини.
CRVENI-KRSTУ Црвеном крсту, где се дели роба, нису нам дозволили да сликамо хуманитарну помоћ, јер сматрају да неко жели да деградира најбоље намере да се помогне социјално угроженим лицима, којих је све више.
– Они који желе да узму зимницу, то могу. Покажемо им и допис о исправности и квалитету робе – каже Бобан Ћирић, секретар Црвеног крста у Иригу.
На помоћ која је изазвала револт код сиромашних житеља општине љут је и Владимир Петровић, председник општине Ириг.
– Ми смо из добре намере изашли у сусрет Републичким робним резервама да обезбедимо превоз те набавке, а да нам неко пошаље зимницу са роком употребе до прошле године, то још не могу да верујем. Тражићу да се преиспита одговорност оних који су били задужени за ову врсту “помоћи” – истиче Петровић.