Вијести, Регион

Албанци му преотели дом, а српска власт посао

Miodrag-Dragojevi26

Шта на делу значи право јачег добро осећа Миодраг Драгојевића из Крагујевца, чија се петочлана породица сместила у изнајмљени станчић, док му је на Косову и Метохији имовину узурпирао Албанац. И по оној старој да „несрећа никад не долази сама“, Миодраг је остао без посла!

„Тамо отимајку куће, овде радна места, а држава ћути“: Миодраг
Миодрагу Драгојевићу Албанац узурпирао кућу у Пећи, а његов посао у матичној служби тог града, која је премештена у Крагујевац, додељена другом

Плац у Пећи који припада Добројевићима је Албанац из тог града фалсификовањем докумената уписао на своје име. Куће је порушио и саградио паркинг, који изнајмљује. Истовремено, Миодраг је, како каже, доживео да му и радно место буде узурпирано јер иако је његова служба измештена у Крагујевац, његов посао су добили други, а он са породицом живи од 8.500 динара.

– Већ скоро 14 година моју кућу користе узурпатори којима је та њихова квазидржава омогућила да се помоћу фалсификата упишу у катастар као власници нечега што је стотину година припадало мојој породици. Узурпатори и њихови помагачи су сачинили два овлашћења са лажним потписом мог покојног оца, а уместо његове личне карте уписали су број моје личне карте, који им је доставио неко од помагача Срба – прича он.

То је било довољно да се сачини лажни купопродајни уговор и тада настаје ход по мукама ове породице. Миодраг почиње са молбама и преписком са надлежним органима. Или је бар мислио да су надлежни.

Отац умро после пребијања
У кући у Пећи смо живели до јуна 1999, када сам са женом и једногодишњим дететом морао да одем. У кући је остао отац, који је од тог човека који нам је и отео кућу доживео најстрашнију тортуру и пребијање. Умро је две године касније.

– Обратили смо се суду из Пећи, измештеном у Лесковац, а Полицијској управи Пећ, сада у Крагујевацу, поднели смо кривичне пријаве против Бурима Зекаја – прича Миодраг и додаје да му је незваничнио потврђено да су у све умешане и особе српске националности, које су имале приступ подацима.

– Судски поступак за доказивање власништва над имовином водио се пред судом у Пећи од 2006. до 2010, када је Еулексов суд пресудио у нашу корист. Узурпатор је избачен, али се после два дана вратио на моју имовину и наставио по старом – прича Миодраг.

Он каже да га безакоње на Космету није изненадило, а до ивице очајања довела га је ситуација у којој органи наше земље споро или скоро и не реагују.

– Ни од кога нема никакве помоћи. Постоје неке организације које пружају правну помоћ, али они ништа конкретно не предузимају – каже Миодраг, који нема новца за адвоката, јер осим што је остао без куће, изгубио је и посао.

– Био сам радник матичне службе СО Пећ, која се сада налази у Крагујевцу, али су на наша радна места запослили друге. У служби која служи за издавање личних докумената људима из Пећи раде они који су тај град видели само на слици, док ми животаримо на ивици егзистенције.

Одговорно тврдим да се наша држава за нас расељене, осим оних привилегованих, није побринула. Да су десетине хиљада паса отишле из неког места, нашао би се неко да пита шта се десило с њима, а за нас никога није брига, тамо отимају куће, овамо радна места, а држава у коју смо веровали ћути – резигнирано прича Миодраг.

Miodrag409185-28

Нас су отерали да би позапошљавали своје
Када је матична служба из Пећи, у којој је био запослен, пребачена у Крагујевац, Драгојевића су из градске управе обавестили да „уз све разумевање ситуације са жаљењем морају да га обавесте да у овом тренутку нису у могућности да му омогуће заснивање радног односа“.

Како објашњава, доношењем Закона о допунама Закона о матичним књигама, вођење матичних књига за општине Пећ, Исток и Клина обезбеђују органи управе града Крагујевца, а овим законом није утврђена обавеза преузимања запослених у матичним службама поменутих општина.

– Тај закон је омогућио да појединци отму пећку матичну службу и да градски челници позапошљавају своје – прича Драгојевић.

Коментариши чланак

Коментара