Вијести, Регион

Бошко Обрадовић: Вратите се у границе Устава, одговараћете за државни удар!

Dacic-Toma-Acabos01043a

Ако се одлуче за државни удар, онда не могу очекивати да више било који други део актуелног Устава и закона важи у Србији.

„Ми, по Уставу, не бисмо смели да препознајемо Косово као некакву специфичну територију изван аутономије али смо у Резолуцији предвидели, рачунајући да ће нам грађани то одобрити кроз промене Устава, зато што су наши грађани спремни да се тај проблем једном коначно реши”, речи су председника Србије Томислава Николића којима је јавно најавио почетак државног удара од стране владајуће четворке Николић-Дачић-Вучић-Динкић. Овај четверац са кормиларом из Брисела повукао је низ антиуставних потеза у последњих неколико месеци, којима се њихова владавина не може оценити другачије него као покушај државног удара и узурпирање Устава Србије.

Просто је невероватно да имамо Председника који предлаже скупштинску резолуцију која предвиђа нешто што по актуелном Уставу не би смела да садржи, рачунајући да ће му грађани то одобрити кроз накнадне промене Устава. Дакле, Председник јавно признаје да крши Устав и спроводи нешто што је по важећем Уставу забрањено, притом најављујући да ће једног дана Устав бити промењен и рачунајући на то да ће му тада грађани дати поверење за оно што сада антиуставно ради.

На председника државе се наслонио премијер – председник Владе Србије Ивица Дачић, који изговара реченицу коју није изрекао ниједан српски државник у историји – да Косово није наше и да је та лаж да је Косово наше уписана у Устав. Премијер иде, дакле, даље од Председника и Устав назива лажним, и одриче се дела суверености државе чију Владу води. Притом, да би ствар била ненормалнија, обојица су изабрани на ове највише државне дужности по том истом Уставу и заклињући се да ће Устав Србије поштовати.

sed-300x200

На председника и премијера се надовезује први потпредседник Владе Александар Вучић, који интензивно почиње да помиње промену свести у српском народу, нимало случајно у потпуности се поклапајући са једним од седам захтева немачких парламентараца нашем државном врху.

Очито је да без неке такве промене свести српски народ никада неће дати за право Томиславу Николићу и подржати уставне промене које избацују Косово и Метохију из Устава Србије. Добро то знајући, ни Николић ни Вучић нису смели да помињу такве идеје пре избора, већ се надају да у будућности успеју да нешто пораде на овој промени националне свести.

У истој колони је и проверени гробар националних и државних интереса Млађан Динкић, који, после уништења домаћих банака и предузећа, сада договара продају пољопривредног земљишта странцима, што је исто тако антиуставна делатност.

Ток државног удара

Све је почело изборном крађом о Ђурђевдану прошле године, а потом се наставило потврђивањем Боркових договора у Бриселу, прављењем границе са КиМ и давањем атрибута државности тзв. Републици Косово увођењем царине на нове граничне прелазе, упркос предизборним обећањима СНС да ће сви Боркови договори из Брисела бити поништени.

Већ тада се закорачило на пут државног удара и већ за те антиуставне делатности треба да одговарају носиоци и старе и нове власти, али су успели да заблокирају Уставни суд и оцену уставности њихових договора у Бриселу. Након тога отворен им је пут у потпуну предају Косова и Метохије и признање друге шиптарске државе на Балкану.

То се јасно види по томе што се више не помиње нити Резолуција СБ УН 1244, нити повратак теме КиМ у УН, нити укључивање Руске Федерације у процес преговора, већ само статус тзв. српске заједнице на КИМ, што јасно сведочи да се разговара о статусу Срба на независном Косову, практично као о Србима у дијаспори а не у својој држави.

ustav-300x200

Нова рунда преговора у Бриселу, на којој се очекује историјски споразум између Срба и Шиптара, није ништа друго него потписивање признања независности тзв. Републике Косово од стране Србије. Тим потезом би државни удар био окончан и завладало би потпуно антиуставно стање у Србији.

Остало је још 24 сата да се владајући режим Николић-Дачић-Вучић-Динкић заустави на том путу. Имају прилику да одбаце бриселске ултиматуме, одустану од државног удара и врате се у границе уставности, и од тога зависи све у Србији. Посебно када се узме у обзир да овакву политику према Косову и Метохији нико од њих није кандидовао на прошлогодишњим изборима и да стварањем овакве Владе и вођењем оваквих преговора директно крше изборну вољу грађана Србије.

Небулоза да ће грађани накнадно све одобрити кроз уставне промене вређа здрав разум нације, јер су све ово могли да кандидују на изборима и провере мишљење грађана, али нису, већ су се послужили изборном преваром.

Ко се лати државног удара, од њега ће и настрадати
Ако се ипак одлуче за државни удар, онда не могу очекивати да више било који други део актуелног Устава и закона важи у Србији. Јер, зашто би било шта друго важило и зашто бисмо ми као грађани било шта друго поштовали, када највиши државни функционери руше највиши законски акт државе Србије и одричу се дела наше територије?

Од тог часа они су узурпатори власти у Србији и према њима се треба односити као према страним окупаторима. Једноставно: нема тог Србина који може да призна и потпише тзв. независност Косова. Ко то уради нема никакве везе са српским народом, и одговараће пред српски народом.

Ако то урадите као уставорушитељи, у име Покрета Двери можемо да обећамо да ћемо свим својим политичким снагама инсистирати на следећем: поништићемо све што се усудите да потпишете као признање независног Косова и кривично-правно ћете одговарати за кршење Устава и велеиздају када се Двери буду питале.

А Ваша власт након тога више не почива ни на чему јер сте јој сами измакли уставни темељ. То значи да сва наша политичка борба има за циљ рушење њихове узурпаторске власти и повратак на стање пре државног удара, повратак суверености државе Србије не само у односу према Косову и Метохији, већ и у области економије, просвете, културе, медија…

За све нас заједно, све грађане и државу Србију, је боље да се зауставите на путу државног удара којим сте пошли и вратите се у оквире Устава. И у том случају потребни су ванредни избори да се грађани изјасне о свему што сте урадили, као што је то одавно требало да учини и Уставни суд. Ова Влада није израз изборне воље грађана, ова политика према Косову и Метохији није прошла изборну проверу нити оцену Уставног суда.

Време је да зауставимо и срушимо ову Банану-Владу Србије, ако већ сама није спремна да се држи Устава на који се заклела. Шта ће бити њихова одлука видећемо ускоро, а они нека нашу одлуку у случају издаје већ сада знају.

Коментариши чланак

Коментара