Полагањем вијенаца и уз државне и војне почасти биће обиљежено 99 година прве побједе над централним силама у Првом свјетском рату.
Премијер Србије Ивица Дачић предводи, у оквиру спомен-комплекса „Церска битка“ у Текеришу код Лознице, централну државну церемонију поводом обиљежавања 99. годишњице прве побједе над централним силама у Првом светском рату.
Крај Спомен-костурнице у Текеришу биће положени ловорови вијенци и одате државне и војне почасти, а церемонији ће присуствовати представници Владе Србије, града Лознице, Шапца, Крупња и представници бројних удружења грађана.
Церска битка, која се одиграла током августа 1914. године, представља једну од најзначајнијих и највећих побједа српске војске у читавом току Првог свјетског рата и то је, истовремено, и блистав примјер тактички добро осмишљене и остварене војне операције.
Остваривши побједу у знаменитој Церској битки, припадници српске војске предвођени генералом Степом Степановићем пружили су примјер безмјерне храбрости и патриотизма који је остао уткан у колективну свијест нације .
Прва побједа српске војске у Првом свјетском рату резултат је десетодневних сукоба у рејону планине Цер, Посавини и Подрињу, а после уласка српске војске у Шабац, који су Аустроугари запосјели на почетку операције, Степа Степановић, командант Друге српске армије, бива унапређен у чин војводе.
Церска битка је и прва побједа неке војске Сила Антанте у Првом светском рату.
У операцијама у западној Србији учествовало је око 200.000 аустроугарских и око 180.000 српских војника, а процјењује се да је агресор претрпио двоструко веће губитке. Процене броја погинулих аустроугарских војника крећу се између 6.000 и 10.000, око 30.000 је рањено а 4.500 је заробљено. Војска Краљевине Србије имала је између 3.000 и 5.000 погинулих и око 15.000 рањених.
Током операције аустроугарске снаге су починиле стравичне злочине над цивилним становништвом у окупираним градовима и селима у западној Србији